Zrób to wreszcie! Zacznij znaleźć kardiologa już w 4 dni! - dla urody

UKG cieszyn

Zapobieganie problemom z sercem

Kardiolog zajmuje się diagnozowaniem, a następnie leczeniem różnych problemów i chorób układu krążenia. Część problemów z sercem wynika z wrodzonych wad, natomiast niektóre choroby serca wynikają bardziej z niezdrowego stylu życia oraz inny

Zrób to wreszcie! Zacznij znaleźć kardiologa już w 4 dni! - dla urody UKG cieszyn
ch problemów zdrowotnych. Problemom, które wynikają z wrodzonej wady serca nie sposób zapobiec, jednak można zaradzić niektórym chorobom serca poprzez stosowanie się do zaleceń kardiologów. Jedną z przyczyn powstawania problemów z sercem może być nieodpowiednia dieta bogata w niezdrowe tłuszcze trans oraz cukier. Warto więc zwracać uwagę na to, co spożywamy, ponieważ dzięki utrzymywaniu właściwej diety możemy znacząco zmniejszyć ryzyko zachorowania. Inną istotną kwestią w zapobieganiu chorobom serca jest aktywność fizyczna. Prowadzenie siedzącego trybu życia zdecydowanie nie sprzyja naszemu zdrowiu, w tym także nie pomaga w funkcjonowaniu układu krążenia. W dbaniu o zdrowe serce pomaga przeprowadzanie badań, które pozwalają wykryć anomalie w funkcjonowaniu mięśnia sercowego, jak na przykład ekg wysiłkowe czy ukg serca.


Wpływ diety na układ krążenia

Wiele chorób układu krążenia jest nabywanych na skutek niezdrowego stylu życia lub innych występujących chorób, podczas gdy niektóre problemy z sercem są skutkiem wrodzonych wad. Prowadzenie niezdrowego stylu życia, w tym także trzymanie nieodpowiedniej diety, może mieć wpływ na powstawanie problemów z układem krążenia. Nieodpowiednia dieta, zwłaszcza bogata w tłuste i słodkie produkty, może przyczynić się do powstania choroby wieńcowej serca, ponieważ w naczyniach wieńcowych może odkładać się tak zwana blaszka miażdżycowa. Ponadto niezdrowe jedzenie może doprowadzić do otyłości, co z kolei także może skutkować problemami z układem krążenia. Warto więc zwracać uwagę na spożywane posiłki, a także skonsultować się z kardiologiem. Wykonanie badania ukg serca jest prostym sposobem na przyjrzenie się temu, jak wygląda serce pacjenta, a z kolei ekg wysiłkowe pozwala na monitorowanie pracy mięśnia sercowego i ewentualne zdiagnozowanie chorób układu krążenia. Prowadzenie niezdrowego stylu życia znacząco podwyższa ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową serca.


Najczęstsze problemy z sercem

Mięsień sercowy jest jednym z ważniejszych narządów w ciele człowieka, którego zadaniem jest pompowanie krwi do całego organizmu. Utrzymanie serca w dobrym stanie, tak jak i innych narządów, jest niezwykle istotne w zachowaniu zdrowia. Lekarzem, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób mięśnia sercowego, jest kardiolog. W celu zdiagnozowania wielu chorób i problemów z sercem wykonuje się szereg różnych badań, takich jak ukg serca oraz ekg wysiłkowe. Występujące problemy z sercem mogą być skutkiem wrodzonej wady serca lub mogą być skutkiem występowania innych chorób. Choroby układu krążenia dotyczą schorzeń narządów i tkanek układu krążenia, takich jak serce, tętnice i żyły. Jednymi z najczęściej występujących chorób serca są choroba niedokrwienna serca, zwana także chorobą wieńcową, a także arytmia serca i niewydolność mięśnia sercowego. Leczeniem problemów i chorób układu krążenia zajmuje się kardiolog, który może prowadzić własny gabinet kardiologiczny, gdzie wykonuje wszelkie potrzebne badania.


Badania serca

Kardiolog jest lekarzem specjalistą, który zajmuje się głównie diagnozowaniem oraz leczeniem chorób serca. Przeprowadzane leczenie niejednokrotnie polega na przeprowadzeniu operacji. Lekarz kardiolog może posiadać własny gabinet kardiologiczny, w którym wykonuje różne badania za pomocą specjalistycznych urządzeń w celu diagnozy pacjenta. Badania, które są wykonywane w gabinecie, to przede wszystkim ukg serca oraz ekg wysiłkowe. Innym rodzaje badania mięśnia sercowego jest holter ekg, który umożliwia monitorowanie pracy serca przez co najmniej dwadzieścia cztery godziny. Badanie polegające na próbie wysiłkowej przeprowadza się na specjalnej bieżni ruchomej jednocześnie obserwując stan serca pacjenta przy wykonywanym wysiłku. Zaś badanie ukg serca jest niczym innym, jak badaniem usg, co stanowi najprostszy sposób sprawdzenia stanu mięśnia sercowego pacjenta. Każde badanie wykonane w gabinecie przez kardiologa ma na celu sprawdzenie stanu układu krążeniowego pacjenta, co umożliwia postawienie diagnozy, a później wszczęcie odpowiedniego leczenia.